play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

Rozmowa Dnia) Andrzej Sośnierz: stan klęski powinien być już dawno

today22 marca 2021

Background

O skuteczności kolejnego lockdownu i jego formie, oraz o sytuacji Zjednoczonej Prawicy – o tym m.in., mówił o poranku w Radiu Piekary Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia (PiS).

Zdaniem parlamentarzysty ze Śląska, stan klęski żywiołowej powinien być wprowadzony już dawno: – Jeżeli naprawdę chcielibyśmy zdecydowanie ograniczyć epidemię, trzeba by doprowadzić na krótki czas do tego, aby ludzie się ze sobą nie stykali. Do tego skuteczne tropienie wirusa. Zakaz przemieszczania się? – Nie wierzę, że to się teraz da wprowadzić. Nie wyciągamy ciągle wniosków z doświadczeń innych krajów. Jeśli nie wprowadza się stanu klęski to zakaz przemieszczania się był niezgodny z prawem – tak zresztą uznał sąd w odniesieniu do ubiegłorocznych rozwiązań w tym zakresie, mówił gość radiowego poranka.

– Czas wreszcie wyciągnąć wnioski, bo w Polsce umiera w tej chwili najwięcej osób na świecie. Andrzej Sośnierz przypomniał jak ostatnio, minister Niedzielski zapytany w programie jednej z TV o jego poglądy na temat rozwiązań antycovidowych powiedział: „…a jemu się nic nie podoba”.

– Nie da się w tej chwili stworzyć w Polsce innej, sensownej koalicji niż Zjednoczona Prawica. Wyjaśnienie wątpliwości ws. prezesa Obajtka jest konieczne, uważa A.Sośnierz, przy zastrzeżeniu, aby nie miało to charakteru nagonki. – Osobiście mam wątpliwości co do sensu łączenia Orlenu i Lotosu.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content