play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Arkadiusz Chęciński: ordery są od Państwa Polskiego. Nie od prezydenta

today24 marca 2021

Background

Nie obyło się bez krytycznych uwag w internecie wobec Roberta Lewandowskiego, który odebrał ostatnio wysokie państwowe odznaczenie z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Gościem Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, który mimo, że krytyczny wobec działań ekipy rządzącej, mówi: – Przyjąłbym odznaczenie od prezydenta Dudy, choć bym się nie uśmiechał.

Prezydent Chęciński stwierdził jasno: – Jeśli ktoś jest zasłużony, to order dostaje od Państwa Polskiego, a wręcza go Głowa Państwa. Zawsze komuś może to nie odpowiadać.

Gdy nasz najlepszy piłkarz odebrał odznaczenie – np. posłanka Jachira zapowiedziała, że nie będzie oglądała meczów reprezentacji. Inni mówią, że Lewandowski „nie pokumał” od kogo odbiera medal, bo odbija piłkę głową. Arkadiusz Chęciński jest krytyczny dla wielu takich zachowań i stara się wyciągać wnioski: – Są sytuacje, które sprawiają, że nie jest nam łatwo przekonać ludzi do poparcia dla nas (KO – przyp.red.). Ale to tylko pojedyncze przypadki.

Prezydent Chęciński odniósł się też do decyzji o finansowaniu przebudowy ekspresowej drogi S1: – Podziękujemy każdemu, kto zaangażował się w pomoc dla tej sprawy. Obiecano nam to już dawno, tu nie ma żadnego cudu. Teraz ważne, że są środki,  będą przetargi, realizacja w latach 2024-2025, mówił prezydent Sosnowca.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content