play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Arkadiusz Chęciński: podziękowania należą się wszystkim, którzy działali na rzecz inwestycji na S1 w Sosnowcu

today24 marca 2021

Background

– Przebudowa ekspresówki S1 w Sosnowcu otrzymała dofinansowanie i nie ma tu żadnego cudu, mówi prezydent Arkadiusz Chęciński. I dalej:- Długo na to trzeba było czekać, mówił gość poranka w Radiu Piekary.

– Dawno nam to obiecano. Teraz są pieniądze na modernizację, mam nadzieję, że lada chwila dojdzie do podpisania dokumentów. Bardzo interesuje nas przebudowa węzła, który poprawi dostęp do strefy logistycznej, Niwki, Zagórza. Ponad 120 mln zł to pieniądze zagwarantowane przez GDDKiA. Podziękuję wszystkim posłom, którzy upominali się o tą inwestycję, radnym i innym osobom, które działały na jej rzecz, mówił w Radiu Piekary prezydent Sosnowca.

Pieniądze dla przedsięwzięcia to dowód zaangażowania prezesa Jarosława Kaczyńskiego na rzecz Sosnowca? – Poruszyliśmy wszystkich parlamentarzystów, lider PiS odpowiedział, że będzie interweniował. Ale nie tylko on. Podziękujemy, każdemu kto zaangażował się w pomoc dla tej sprawy. Ważne, ze są środki, będą przetargi, realizacja we latach 2024-2025, mówi prezydent Sosnowca.

Co z ostatnim rozdaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych? – To są pieniądze z podatków nie „z Warszawy”. Wszyscy płacimy,  potem to wraca. Powinny być w budżetach miast, żeby w grudniu można było planować. Jest 1,2 mld do rozdania. Chciałbym, żeby było jasne, co się z tymi pieniędzmi dzieje, mówił Arkadiusz Chęciński.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content