play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Arkadiusz Chęciński: w polityce nikomu nie można ufać

today10 maja 2021

Background

– Wierzę w opozycję, Platformę Obywatelską, tylko razem możemy wygrać wybory, mówił na radiowej antenie prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński. Ostatnio opublikowany list ponad 50 parlamentarzystów PO do władz partii niczego nie zmienia, wynika z wypowiedzi Chęcińskiego. – „Lejąc wodę” niczego się nie wygrywa, mówił gość poranka w Radiu Piekary.

– My mamy pracować, a nie pisać do siebie listy. Niech ci parlamentarzyści napiszą list do obywateli, zapowiadając co zamierzają zrobić, mówił prezydent Sosnowca. – Ja nie mam problemu z działalnością, staram się mówić to co robimy, a nie pisać listy. Działamy i myślimy co jest niefajne. Nie zasiedliśmy do stołu i nie sprzedaliśmy wszystkich za których walczymy – tak o poparciu dla ustawy w sprawie Programu Odbudowy, mówił gość radiowego poranka, przypominając: – Samorządowcy prosili – i my też – żeby przesunąć to głosowanie. Nie wiemy jak będą wydatkowane pieniądze, ile ich będzie, dla kogo i jak będą dzielone.

Ustawa o Programie Odbudowy ląduje w senacie. Co dalej? Chęciński przypomina, że jego ugrupowanie ma to już napisana od dawna: – Chcemy mądrego i równego podziału na część dotacyjną i pożyczkową. Zielony Ład, Służba Zdrowia z grantów, a nie pożyczek. Środki dla samorządów: 40%. Liczę na wspólne głosowanie całej opozycji w senacie.

Zmieniając temat, niebawem uczniowie powrócą do szkół i nauki w trybie stacjonarnym. Prezydent A.Chęciński twierdzi, że o ile na początku pandemii był sceptycznie nastawiony do szybkiego powrotu dzieci i młodzieży do ławek, to teraz jest inaczej. Jak mówi, wielu pracowników oświaty jest już zaszczepionych, pewnie masa rodziców też ma to za sobą przynajmniej w jednej dawce. – Bardzo dobrą rzeczą jest, żeby nawet na chwilę nasi młodzi mieszkańcy ze sobą pobyli. Czym szybciej tym lepiej. Niech się spotkają a potem rozjadą na wakacje, mówi prezydent Sosnowca.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content