play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Będzie Izera z Jaworzna. Budowa fabryki e-auta ruszy szybko – pomoże specustawa – szef KSSE Janusz Michałek

today16 grudnia 2020

Background

Budowa fabryki elektrycznego samochodu Izera w Jaworznie ma ruszyć na przełomie III/IV kwartału przyszłego roku. To szybko, biorąc pod uwagę procedury administracyjne. Na przyspieszenie pozwoli „specustawa”.

– Trzeba pomóc temu projektowi, łącząc projekt e-auta z firmami, które istnieją od wielu lat w KSSE i produkują dla branży automotive, mówił na antenie Radia Piekary Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Chcemy, żeby Polska miała własny samochód elektryczny. I będzie. Wokół fabryki w Jaworznie, którą wybuduje ElectroMobility Poland powstaną dziesiątki firm kooperujących i setki miejsc pracy. W samym zakładzie wytwarzającym Izerę, powstanie ich ponad 3 tysiące, mówił szef Katowickiej SSE.

W kontekście  fabryki e-samochodów rozważana była też m.in.kandydatura Rudy Śląskiej i terenów po Hucie Pokój. Jak wynika ze słów gościa Radia Piekary, w tym przypadku też znaleziono inwestora z branży motoryzacyjnej i maszynowej. Rozważana jest również koncepcja utworzenia centrum kompetencyjnego z dziedziny automotive/ drony.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content