play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Bolesław Piecha: bez środków europejskich wyjście z kryzysu bardzo trudne

today9 kwietnia 2021

Background

-Zjednoczona Prawica ciągle jest, choć są też napięcia. Wiążą się z tzw. zużyciem władzy i próbą wybicia się pewnych posłów „na niepodległość”, mówił  w Radiu Piekary, poseł PiS Bolesław Piecha, były minister zdrowia, który jest przekonany, że takie działania na polskiej scenie politycznej niczego dobrego nie przyniosą.

Takie jest „podglebie” każdego obywatela Europy. Wszędzie są podobne napięcia, mówił gość radiowego poranka. – Jestem radykalny, ale ważę słowa, mówił B.Piecha podkreślając: – Wydaje mi się, że to nic dobrego ani Polsce, ani siłom sprzyjającym rządowi nie da.

Pozbyć się koalicjantów? Piecha: – Albo uporządkujemy szeregi, albo to zmierza do przedwczesnych wyborów. Bez koalicjantów PiS przegra głosowania. Fundusz Odbudowy? Byłoby niedobrze, gdyby to nie przeszło. To probierz tego co mogłoby się stać. Bez środków europejskich, wyjście z kryzysu po pandemii będzie bardzo trudne, mówi Bolesław Piecha. – Jeśli koalicjant – Solidarna Polska – tego nie poprze, napięcie bardzo wzrośnie.

Przedterminowe wybory ? – W tym roku byłyby bardzo trudne do przeprowadzenia, uważa poseł PiS, wskazując na dwa scenariusze: – Normalny termin albo, jeżeli napięcia będą się powtarzać, pewnie nikt z PiS nie będzie przeciw, mówił gość radiowego poranka.

– Nasi koalicjanci walczą o swoją pozycję, natomiast konsekwencją tego może być ich niebyt na scenie politycznej. Myślę, że zdają sobie z tego sprawę, mówił B.Piecha, zapowiadając, że koniec kwietnia będzie okresem przesilenia. – Popieram rząd Mateusza Morawieckiego, wiem że działa dobrze, mówił były minister zdrowia.

– Media publiczne w Polsce muszą istnieć, jest kwestia abonamentu, ciągle nierozwiązana. Muszą być bezstronne, edukacyjne, choć są również propagandowe… zawsze były, uważa Bolesław Piecha.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content