play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Bolesław Piecha: nie kwestionować szczepionki!

today9 kwietnia 2021

Background

Narodowy Program Szczepień idzie nieźle jak na polskie warunki, przekonywał gość Rozmowy Dnia w Radiu Piekary, poseł PiS Bolesław Piecha, były minister zdrowia. Jak mówił: – System ochrony zdrowia mamy jaki mamy, a jednak dobrze sobie radzi. Zawsze będą zarzuty dotyczące dystrybucji szczepionek, podania preparatu bez kolejki, ale ogólnie nie jest źle.

Od przyszłego tygodnia szczepionka Johnson&Johnson. Piecha: – Ona wspomoże, poszerzy wachlarz możliwości, ale nie rozstrzygnie kwestii powodzenia programu szczepień. I dalej: – Boję się, że chęć do szczepienia będzie nam słabła wśród obywateli. Nie należy kwestionować szczepionki, bo to nasza jedyna szansa wyhamowania pandemii.

Lockdown do 18 kwietnia wydłużony: – Słusznie choć nie wiem czy nie za krótko, mówił Bolesław Piecha. – Musimy stłumić groźne przeciążenie. Dobrze, że są szpitale tymczasowe, dodał.

Przed nami obchody Rocznicy Smoleńskiej – odbędą się z ograniczoną liczbą osób, są ludzie, chętni, będą obostrzenia, zapowiedział poseł PiS. – W zeszłym roku nie wyglądało to zbyt dobrze, ale wtedy było więcej paniki, a mniej chorych, przypomniał B.Piecha. Pytany o rozwikłanie zagadki smoleńskiej, stwierdził, że to raczej nie nastąpi, ale pewnym symbolem tego co się stało, mogła być wieża kontroli lotów, która wyglądała jak bardzo zaniedbana altana na bardzo zaniedbanym ogródku.

Trwa Spis Powszechny – u Bolesława Piechy obowiązek już spełniony. Narodowość? Jestem Polakiem i tyle. Śląski jest gwarą, sprawa języka nie jest prosta.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content