play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

(Rozmowa Dnia) Chcemy, żeby Polska miała własne e-auto. Będzie Izera… z Jaworzna – szef KSSE Janusz Michałek

today16 grudnia 2020

Background

O polskim samochodzie elektrycznym z Jaworzna, roli śląskich firm oraz zaplecza dla nowych inwestycji i wysokich technologiach – Rozmowa Dnia o poranku w Radiu Piekary z prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Januszem Michałkiem.

– Firmie ElectroMobility Poland zależało na znalezieniu ogromnego terenu, z dostępem do wszelkich strategicznych mediów, oraz w odpowiednim terminie, mówił gość Rozmowy Dnia. W kontekście budowy fabryki e-samochodów mówiło się oprócz Jaworzna również o Rudzie Śląskiej – i potencjał Rudy zostanie wykorzystany, zapewniał prezes KSSE. – Mamy już potencjalnego inwestora branży motoryzacyjnej i maszynowej dla terenu po Hucie Pokój.

Janusz Michałek podkreśla: – My, jako Polacy nauczyliśmy się wiele w ciągu minionych dekad. Projekt budowy polskiego samochodu elektrycznego się uda. Mamy na naszym terenie mnóstwo firm, które produkują dla największych marek branży automotive. Wokół e-samochodu widać entuzjazm wielu młodych ludzi. Zaangażowanie jest wielkie.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content