play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Chełstowski o KPO: Głos wstrzymujący się to jest de facto głos przeciwko

today5 maja 2021

Background

Wczoraj sejm przegłosował ratyfikację Krajowego Planu Odbudowy. O tym, jakie znaczenie ma KPO także dla samorządu regionalnego mówił w dzisiejszej Rozmowie Dnia marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Zdaniem marszałka województwa śląskiego KPO to wielki sukces, otwierający przed Polską nowe perspektywy. Ma też ogromne znaczenie dla samorządów, które mają być beneficjentem środków unijnych. Zdaniem marszałka, sukces polskiego KPO rozpoczął się na poziomie negocjacji w instytucjach unijnych: – Morawiecki osiągnął ogromny sukces w Brukseli – mówił w Rozmowie Dnia marszałek Chełstowski.

Gość Marcina Zasady odniósł się także do kwestii wyników wczorajszego głosowania: – Ci co najbardziej krzyczeli że są za Europą, pokazali, że są przeciwko Europie – mówił marszałek Jakub Chełstowski o postawie Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem głos wstrzymujący się to jest de facto głos przeciwko KPO. Równocześnie zaznacza, że kwestia ratyfikacji KPO obrazuje prounijne nastroje w partii rządzącej: – Takiego prounijnego stanowiska w PiS jeszcze nigdy w historii nie było – podsumowywał marszałek.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content