play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Dobromir Sośnierz: nie ma wroga na prawicy? To słodkie

today10 marca 2021

Background

Uśmiechy Solidarnej Polski w kierunku Konfederacji? Zapobiegawcze – przyszłość jest niepewna. Oni rozumieją, że nie będzie kolejnej w ramach Zjednoczonej Prawicy. Poszło zbyt ostro w tej kadencji, lider PiS nie będzie chciał więcej. Solidarna Polska musi wypracować sobie nową pozycję, mówił gość Rozmowy Dnia w Radiu Piekary, poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

„Nie ma wroga na prawicy” – tak swego czasu miał powiedzieć były wicepremier Kowalski. – To słodkie, stwierdził gość radiowego poranka. Konfederacja i Solidarna Polska – zaloty byłego koalicjanta jakoś nie są odbierane z zaskoczeniem. Wszystko jest możliwe w polityce. – Nie widzę potencjału na jakąś głęboką współpracę. Co nas różni? Chociażby stosunek do ustaw, które oni wspierają. Parę razy się wyłamali, ale to niewiele zmienia. Przykłady? Wielka klapa reformy sądownictwa – tu trzeba zaorać i stworzyć od nowa. Zwykły obywatel ma poczucie niepewności.

D.Sośnierz zwraca uwagę na przepychanie ustaw jawnie szkodliwych. Np. rozwiązanie, które pozwala eksmitować z mieszkania człowieka podejrzanego tylko o stosowanie przemocy. Wyrzucić kogoś z domu bez dowodów? – pyta parlamentarzysta Konfederacji.

– Cały czas jesteśmy gotowi na wybory. Solidarna Polska i Konfederacja na jednej liście? To mało prawdopodobne. Pojedyncze osoby, które przeszłyby przemianę i odżegnały od błędów przeszłości? Może. Nikomu nie odmawiam prawa do nawrócenie, mówił Dobromir Sośnierz.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content