play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Dobromir Sośnierz: spis powszechny jest niepotrzebny

today10 marca 2021

Background

Zbigniew Ziobro wykorzystuje Konfederację do postraszenia PiS? Być może trzeba dojrzeć problemy, pokazując że nie są skazani na koalicję, mówił gość poranka w Rozmowie Dnia Radia Piekary, poseł Konfederacji, Dobromir Sośnierz.

Kiedy nastąpi otwarcie restauracji i siłowni. Może coś wiadomo, np. od ojca (Andrzeja Sośnierza, przyp. red.), na temat terminów? Dobromir Sośnierz: Jesteśmy – odcięci od informacji. Nie wiemy więcej niż wynika z oficjalnych komunikatów. Obawiam się, że nikt tego nie wie, bo to pełna improwizacja, która ciągle daje o sobie znać. Dziś mówi się jedno, potem trzeba zmieniać, zaprzeczać. – To nosi znamiona sytuacji, z której wynika, że „nie leci z nami pilot”, mówił poseł Konfederacji, dodając, że sam minister zdrowia nie wie, kiedy minie apogeum, które warunkuje odmrażanie gospodarki czy społecznej rzeczywistości.

– NFZ będzie walczył z koronawirusem do ostatniego pacjenta, kiedy wszyscy umrą na coś, tylko nie na covid – to komentarz  Dobromira Sośnierza do rządowej rekomendacji, żeby wstrzymać planowane zabiegi w szpitalach.

Co do poparcia dla restauratorów, właścicieli siłowni, którzy chcą funkcjonować w reżimie sanitarnym, D.Sośnierz przekonuje, że każdy jest w stanie realizować swoje zadania przy zachowaniu rygorów epidemicznych. Choć wiele osób traktuje już te restrykcje z przymrużeniem oka.

W kwestii podawanej liczby przypadków sars cov2, pewnie jest ich więcej niż oficjalnie się podaje, mówił Dobromir Sośnierz, który jest przekonany, że stosując podobne narzędzia porównawcze dla grypy, pewnie statystyki dla tej choroby byłyby podobne.

Spis powszechny to totalna hucpa, bzdura, niepotrzebne działanie. Jeśli już zdecyduję się odpowiedzieć to odpowiem: narodowość: polska, język: polski. Ktoś mówi co czuje i tyle. Kwestia śląskości nie powinna być przedmiotem rozgrywek politycznych, uważa poseł Konfederacji.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content