play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Dominik Kolorz: Jak na tak poważny problem, to przez premiera zostaliśmy zlekceważeni

today2 czerwca 2021

Background

O przyszłości umowy społecznej podpisanej pod koniec ubiegłego tygodnia w Katowicach była mowa w dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary. Jej gościem był Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

– Jeśli ktokolwiek jest w stanie napisać lepszą umowę, to niech położy ją na stół – mówił w Rozmowie Dnia Dominik Kolorz, podkreślając jak skomplikowane było wynegocjowania porozumienia podpisanego w zeszły piątek w Katowicach. Swoje podpisy złożyli na niej ze strony rządowej ministrowie Soboń i Sasin. W Katowicach zabrakło ministra Kurtyki i samego premiera Morawieckiego, których obecności oczekiwali przedstawiciele strony społecznej. – Jak na tak poważny problem, to przez premiera zostaliśmy zlekceważeni – ocenił taki stan rzeczy przewodniczący Kolorz.

Jak mówił szef Solidarności rola premiera jest teraz kluczowa. To rząd powinien jego zdaniem podjąć działania, mające przekonać Komisję Europejską do notyfikowania umowy. – Premier zawiedzie, jeśli się okaże, że nie załatwi notyfikacji – mówił w Rozmowie Dnia Dominik Kolorz.

A jeśli notyfikacji nie będzie? – Nasze flagi też mogą się pojawić pod instytucjami UE – zapowiedział przewodniczący. W kontekście notyfikowania umowy społecznej, ale także poruszanego tematu kopalni Turów na polsko-czeskiej granicy, Dominik Kolorz kwituje: – Unia zaczyna przypominać coś, co kiedyś nazywało się RWPG. Jego zdaniem decyzje instytucji europejskich mogą stanowić zagrożenie dla polskiego sektora wydobywczego. – Strach się bać, jeśli jedna pani sędzina TSUE może wysadzić w powietrze kilka tysięcy miejsc pracy – podkreślał przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content