play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Dopierała o wyborze RPO: Jest szansa wyboru kogoś, kto nie będzie budził żadnych kontrowersji

today20 maja 2021

Background

Czym w pierwszej kolejności powinien się zająć nowy Rzecznik Praw Obywatelskich? Zdaniem mecenasa Robert Dopierały jednym z pierwszych zadań RPO powinna być kwestia Trybunału Konstytucyjnego.

– Myślę, że Rzecznik powinien podjąć działania, żeby rozwiązać pat, w sprawie kwestionowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego – mówił w Rozmowie Dnia Robert Dopierała, który może być kandydatem na stanowisko RPO. Jego zdaniem cała sytuacja doprowadzająca do kontrowersji wokół TK była niepotrzebna. Mecenas przyznał w Rozmowie Dnia, że zaprzysiężenie nowych sędziów TK przez prezydenta Andrzeja Dudę to błąd. – Prezydent zawiódł mnie jako prawnika – mówił Robert Dopierała.

Gość Rozmowy Dnia mówił także o swoim pomyśle na pełnienie funkcji RPO. – Ja uważam, że należałoby przybliżyć tę instytucję obywatelom. Można by to było zrobić siecią patronackich kancelarii – mówił Robert Dopierała. O swojej potencjalnej kandydaturze na to stanowisko mówił: – Jest szansa wyboru kogoś, kto nie będzie budził żadnych kontrowersji.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content