play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Ewa Kołodziej: nie wyobrażam sobie, aby porzucić PO

today3 lutego 2021

Background

Liderem opozycji, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest dziś Borys Budka. To nie jest dobry czas, żeby dywagować, kto mógłby być lepszy na tym stanowisku, mówiła w Radiu Piekary Ewa Kołodziej, jedna z założycielek partii w Katowicach, która obchodziła niedawno swoje 20-lecie.

-Nieprawdą jest jakoby mi się ostatnio w PO mniej podobało. Bardzo ubolewam, że do ruchu Szymona Hołowni odeszła Joanna Mucha, mówiła posłanka opozycji. Nie ma w katowickiej PO mrugania do tego ugrupowania , przy szacunku do partnerów po stronie opozycji, mówiła w Rozmowie Dnia Ewa Kołodziej .

-Magnesem dla nowych członków PO jest senator Plura, być może ja. Nowe koła terenowe partii nie są zagrożeniem dla jej stabilności i jedności – rozmówczyni audycji o poranku jest o tym przekonana. – Nie uważam, żeby brak wiceprezydenta z PO w Katowicach był problemem. – (…) byłam przez trzy kadencje w katowickim samorządzie, dobrze pracowało się z obecnym prezydentem. Marcin Krupa nie jest naszym wrogiem, ja też wywodzę się z tego środowiska. Obserwujemy bezpardonowy atak na samorządy, mówiła Ewa Kołodziej, podkreślając: – Naszym wspólnym zadaniem jest praca na rzecz mieszkańców. W czasach gdy kandydowałam do rady miasta byłam uważana za sprawnego samorządowca. Jeżeli ktoś uzna, że w mieście za słabo się staramy, przyjmiemy to z pokorą.

Ewa Kołodziej nie uważa, żeby kwestia braku w Katowicach wiceprezydenta z PO była dziś najważniejsza. – Nie można skupiać się na sobie, kiedy trzeba walczyć z kryzysem pandemicznym, problemami służby zdrowia, oświaty. (…) Deklaracja ideowa PO? Jest odłożona na wiosnę. Mamy pandemię, to nie czas na świętowanie, celebrę.

– To jest poważna sprawa, choć deklaracja może się zawierać w kilku zdaniach, ale charakteryzujemy się dążeniem do dyskusji, … i jest ona prowadzona, mówił gość środowego poranka w Radiu Piekary, nawiązując też do zniszczenia kompromisu aborcyjnego. – Potrzebne jest nowe rozwiązanie, dla którego bazą powinien, być stary kompromis, mówiła E.Kołodziej.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content