play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Ewa Kołodziej, PO: nie jestem za aborcją na żądanie

today3 lutego 2021

Background

-Kompromis aborcyjny był najlepszym rozwiązaniem, ale już go nie ma. Musimy sobie na nowo nakreślić co nowe rozwiązanie mogłoby zawierać, mówiła w Rozmowie Dnia na antenie Radia Piekary, śląska posłanka PO, Ewa Kołodziej. I dodała: – Trwają dyskusje na ten temat, bo mamy w partii i liberałów i konserwatystów. W sprawach światopoglądowych nie ma u nas dyscypliny.

Co w sprawie aborcji? – Jednostka jest najważniejsza, jej wybór samostanowienie o sobie, swoim ciele. Na pewno zapisany będzie kompromis, bazujący na szacunku do kobiet. Wzorem będzie nieistniejące już rozwiązanie, aborcja będzie dozwolona w przewidzianych przypadkach. Chcemy definicje rozszerzać, przekonywała posłanka PO.

– Barbara Nowacka mówi o szerszych możliwościach, inni o węższych. Jestem przeciwna aborcji na żądanie, ale za rozszerzeniem możliwości jeśli jest zagrożone życie matki, gwałt, wady letalne, zagrożenie życia płodu, jego uszkodzenie…. są sytuacje tragiczne. W deklaracji ideowej nie będzie tematu aborcji – to będą hasła. Co innego program, mówiła Ewa Kołodziej.

– Wierzę, że rozmowa zawsze służy wypracowaniu porozumienia i w sprawie Deklaracji Ideowej i programu partii, posłanka PO twierdzi, że ogłoszenie obu trochę się przeciąga bo są teraz w kraju ważniejsze sprawy, jak walka z pandemią i problemami służby zdrowia, przedsiębiorców czy oświaty.  Ewa Kołodziej nie wyobraża sobie, żeby mogła porzucić PO.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content