play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

[Rozmowa Dnia] Federacja dała nam szansę na mistrzostwa

today15 czerwca 2021

Background

Przegrali z Rzymem rok 2024, ale awansem dostali organizację w 2028. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w 2028 roku odbędą się na Stadionie Śląskim. Marszałek województwa wylicza, ile potrzeba na to pieniędzy.

Stadion Śląski stoi królową sportu. Co rusz organizowane są tu rożnego rodzaju mityngi lekkoatletyczne, ale największe wyzwanie jeszcze przed zespołem Kotła Czarownic. To Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce.

Marszałek wylicza

Goszczący w studio Radia Piekary marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski zaznacza, że to wielkie wydarzenie ale i sporo obowiązków, ponieważ Europejska Federacja Lekkoatletyczna nam zaufała. Przypomniał, że wcześniej starano się o organizację tej imprezy w 2024 roku. Wybrano jednak Rzym. – To była dobra oferta aplikacyjna, ale nasz budżet na tą imprezę był niższy niż proponowali Włosi. Federacja dała nam szansę i organizację w 2028 roku otrzymaliśmy w trybie pozakonkursowym. Federacja stwierdziła, że nasza oferta jest tak dobra, że warto dać nam szansę – mówi Chełstowski.

Sporo pracy przed nami

Marszałek na antenie naszego radia zaznaczył, że wstępny koszt imprezy to 100 milionów złotych. Trzeba jednak pozyskać wsparcie rządowe i poszukać licznych sponsorów. Mamy na to siedem lat, zaznacza Chełstowski. – Nasza kadencja się kończy w 2023 roku a jak potem się układ sił politycznych w regionie ułoży to zobaczymy. Ja się cieszę że mamy taką imprezę, nigdy Polska i Śląsk nie organizowały takiego wydarzenie sportowego. Federacja Europejska pokazała, że można nam zaufać – mówi Chełstowski.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content