play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Gabriela Morawska-Stanecka: oczekuję decyzji o zamknięciu kościołów podczas lockdownu

today29 marca 2021

Background

Weekend solidarności społecznej? Na taką próbę wystawił nas wirus. – Przechodzimy taką próbę od ponad roku, mówiła w Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Gabriela Morawska-Stanecka, wicemarszałek Senatu (Lewica/Wiosna).

Gość radiowego poranka przypomniała, że już ponad rok temu, na początku lutego, m.in. na Komisji Zdrowia alarmowano o trudnej sytuacji – wówczas pan prezes Pinkas mówił o „lodzie w majtkach”, niepotrzebnych emocjach, a miesiąc później stało się – pierwszy lockdown.

Marszałek Morawska-Stanecka: – W sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, nie ma oczywiście innego wyjścia, ale który to już raz ogłasza się narodową kwarantannę, zamrażanie i odmrażanie gospodarki?  To uświadamia nam jak bardzo niekompetentny mamy rząd, który sobie z tym nie radzi, jak bardzo trudna sytuacja panuje w służbie zdrowia.

Parlamentarzystka Wiosny jest przekonana, że kościoły w tym czasie powinny być zamknięte. – Nawet poseł Piecha ze Zjednoczonej Prawicy tak mówił. Oczekuję decyzji w tej sprawie jeszcze przed Wielkanocą. Gabriela Morawska-Stanecka zauważyła: – Nabożeństwa mają być niby w ograniczonej liczbie ludzi, ale widzieliśmy w mediach społecznościowych zdjęcia przepełnionych kościołów. Jak mówiła w Rozmowie Dnia: – Źródłem uzdrowienia fizycznego są szpitale. Nasz kościół mija się z tym co mówi Watykan, co mówi nauka.

-Oznaki łamania prawa powinny być karane, a policja, MSWiA mówią, że nie ma w zwyczaju kontroli kościołów, przypomniała parlamentarzystka.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content