play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Gabriela Morawska-Stanecka: za nieudolność tej władzy wszyscy płacimy

today29 marca 2021

Background

– Trzeba przestrzegać reżimu sanitarnego dla naszego zdrowia i życia, przypomniała o poranku w Radiu Piekary, wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica/Wiosna). – Sama się boję, bo ludzie 30-, 40-letni umierają i nie są to osoby z chorobami współistniejącymi, jakoś obciążeni. Powinniśmy się izolować.

– Premier sporo czasu poświęcił ostatnio krytyce działań opozycji w czasie epidemii, ale to nic nowego, wynika z opinii G.Morawskiej-Staneckiej. – Rządzi rząd, my nie mamy wpływu na to co robi. Poprawiamy ustawy, ale jak chcą coś przeforsować to forsują. Rząd ponosi pełną odpowiedzialność za rządzenie. Opozycja oferuje pomoc, ale premier nas nie słucha.

Czy cokolwiek zrobili dobrze? – Nie wiem, mówił gość radiowego poranka. – Ciągle jesteśmy karmieni propagandą, a przy okazji słyszymy o aferach. Są osoby, które bogacą się na epidemii.

Skutki polityczne? W żadnym innym kraju Europy nie odrzuca się tak mocno pomocy, opinii połowy społeczeństwa. Rozpętuje się nienawiść w narodzie, wykorzystując wirusa, uważa G.Morawska-Stanecka.

Marszałek Grodzki? Korupcja? Wicemarszałek Morawska Stanecka nie ma wątpliwości: – Rozpętano hejt. Żenujące. Nie było żadnych spraw. I dodaje:- Prezes Kurski marzy o tym, żeby dać prezesowi Kaczyńskiemu obrazek wyprowadzania marszałka w kajdankach. Nawet jeśli później miałby być uniewinniony.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content