play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Halina Bieda: Bóg nad nami czuwa, ale dał nam rozum. Zachowujmy rygory epidemiczne

today31 marca 2021

Background

Chodzę do kościoła, jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że moja wspólnota jest mało liczna, więc u mnie reżim i dystans społeczny jest zawsze dotrzymany, mówi gość radiowego poranka, senator Koalicji Obywatelskiej, Halina Bieda. – Akurat u mnie byłam świadkiem kiedy wikary liczył wiernych np. w okresie Bożego Narodzenia. Zdaję sobie sprawę, że są kościoły gdzie reżim nie jest dochowywany. Zamknięcie kościołów? Uważam , że nie. Ważne, żeby obostrzenia były respektowane, przekonuje gość Rozmowy Dnia.

– Bóg nad nami czuwa, ale dał nam rozum, który wskazuje jak się rozsądnie zachować. Nikt nie wchodzi na czerwonym świetle na ulicę, licząc na to, że siła wyższa go w razie czego uratuje, mówi senator Bieda.

– Państwo wprowadzając obostrzenia liczy na to, że wirus dzięki temu nie będzie się rozprzestrzeniał. Księża w kościołach powinni tego dopilnować.

Od jutra Spis Powszechny – najwięcej emocji wywołuje w naszym regionie język i narodowość śląska. Rozmówczyni w radiowym poranku deklaruje: – U mnie Polska i Śląsk. Nie dostrzegam podobnych emocji jakie mogły być 100 lat temu przed plebiscytem. Spis służy statystyce – nie ma potrzeby podgrzewać atmosfery.

Prezydencka inicjatywa 100 tablic na 100-lecie Powstań Śląskich ? – Na razie nie wiadomo, co miałoby na nich być, mówi senator Bieda. – Podobnie miało być w rocznicę Bitwy Warszawskiej. Nie wiem co z tego wyszło. A jak jest z wiedzą ludzi o plebiscycie i powstaniach na Śląsku? – Z plebiscytem kiepsko. Z powstaniami jest lepiej. Większość wie, że były trzy, o celach też zwykle wiadomo, mówił gość radiowego poranka.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content