play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Joanna Sekuła: nie ma mowy o rewolucyjnej zmianie władzy w PO

today21 maja 2021

Background

– W naszej partii nigdy nie będzie rewolucyjnej zmiany przywództwa, mówiła Joanna Sekuła, gość poranka na antenie Radia Piekary. – Przyjdzie dzień wyborów i każdy będzie mógł się wypowiedzieć. „Schetyna trzęsie łódką”? Tak sugerują niektóre media, wskazując na możliwość usunięcia dawnego lidera. – Nie ma możliwości, żeby był wyrzucony z partii, mówił gość Rozmowy Dnia.

Są tacy, którzy się pożegnali z PO – przekroczyli pewne granice. – Dali sygnał, że potrzebne są zmiany, natomiast podkreślanie tego, również w mediach, bezustannie niczemu nie służy, mówiła J.Sekuła. – Każdy może wyrazić swój pogląd, ale później w głosowaniu można zachować się neutralnie, dodała pani senator.

Czy w PO istnieje coś takiego jak strategiczne planowanie, z wyprzedzeniem? – Nie jestem w zarządzie partii – najważniejsze jest planowanie w regionach – i to się dzieje, przekonuje senator Sekuła.

Chcieliśmy połączenia Fundusz Odbudowy i Plan Odbudowy w jednym projekcie uzupełniając go o pomysły przyniesione przez samorządowców. Czemu ich jako senatorowie nie wprowadziliście? – Ustawa ratyfikacyjna tego nie przewiduje. Będzie odpowiedź PO na Polski Ład? Możemy napisać własny. Propozycja PiS jest jedną wielką blagą. Proponuje się coś jednego dnia a drugiego z tego rezygnuje, albo zmienia.

Wasz program sprowadza ię do hasła „odsunąć PiS”. – Jesteśmy gotowi do przejęcia władzy, zrealizowania scenariusza przyspieszonych wyborów. Siła PO to wszyscy ci, którzy dotąd nie byli zainteresowani głosowaniem. Trzeba skoncentrować działania, aby ich pozyskać. Przedsiębiorcy ciągle chcą z nami rozmawiać.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content