play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Joanna Sekuła: PO jest partią dla ludzi dojrzałych politycznie

today21 maja 2021

Background

Rafał Trzaskowski przyjeżdża do Sosnowca – na spotkanie samorządowców w sprawie planu odbudowy. Jest też kwestia nowych propozycji PO – zwłaszcza dla młodych przyszłych sympatyków. Obywatele są w różnym wieku – Platforma Obywatelska jest partią ludzi dojrzałych politycznie, natomiast przyciągnięcie młodych wymaga ruchu społecznego. Oni mają wiele pokus – polityka jest u nich na ostatnim miejscu. To jedno z wielu stwierdzeń gościa Rozmowy Dnia Radia Piekary była w piątek Joanna Sekuła, senator Koalicji Obywatelskiej.

Co dzieje się w PO, bo sygnały są niepokojące? – Trwa dyskusja. Przygotowujemy ideologię, która będzie odpowiadała nowemu światu, bo pół roku dużo zmieniło, mówiła parlamentarzystka KO.

– Przegrupowania w PiS idą w kierunku utraty większości w parlamencie, uważa senator Sekuła. I dzieje się tak mimo, że pojawiają się nowe postaci wśród potencjalnych koalicjantów, wynika ze słów gościa radiowego poranka.

Diagnozy – wszyscy wiemy jakiego rodzaju wydarzenia zainicjowały ostatnie spotkania polityków PO. – Dyskusja była szczera, bolesna – w dużej i różnorodnej partii nie wszyscy kochają się jednakowo mocno, przekonuje J.Sekuła. – Ludzie mogą sugerować różne rozwiązania – i temu służy rozmowa. Są sugestie, aby działania stały się bardziej widoczne, aby jedność wewnętrzna była przypieczętowana jakimś wydarzeniem.

Kryzys przywództwa? Gdy Borys Budka obejmował pozycję lidera, nikt nie traktował go i nadal nie traktuje jak zbawcę. Poprzedni szef – Grzegorz Schetyna – mówi, że potrzebne jest nowe otwarcie. – To bardzo ciekawa, doświadczona postać i polityk, dlatego trudno szybko pogodzić mu się z tym, że nie jest przywódcą, wynika ze słów pani senator KO.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content