play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(ROZMOWA DNIA) Katowic walka z piratami drogowymi

today13 maja 2021

Background

Miał być koniec pobłażania kierowcom rozjeżdżającym miasto, było pięć mandatów wystawionych pierwszego dnia. Katowice zapowiedziały walkę z kierowcami parkującymi gdzie popadnie.

Najpierw były pouczenia i kartki za wycieraczkami, teraz czas na cięższe działa. W Katowicach mają dość kierowców którzy parkując gdzie popadnie, rozjeżdżają miejskie skwery, klomby czy tarasują chodniki a nawet blokują torowisko tramwajowe.

Czas pobłażania się skończył

Gość porannej Rozmowy Dnia Radia Piekary, wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun zwraca uwagę, że przez zaledwie osiem dni roboczych służby straży miejskiej pouczyli ponad dwa tysiące kierowców. To dużo, dlatego czas na kolejne działania. – Teraz kolejna odsłona czyli mandaty i karanie. Zbieramy też informacje o <miszczach parkowania>. Chcemy przeciwdziałać i edukować kierowców oraz poprawiać miejsca które już zdarzyli rozjeździć -zaznacza Bojarun.

Tylko pięć czy aż pięć

Jednak redaktor Marcin Zasada zwrócił uwagę, że pierwszego dnia akcji wystawiono zaledwie pięć mandatów a każdy, kto przyjedzie do Katowic zauważy, że parkujących nie tak jak trzeba ani nie tam gdzie można kierowców jest dużo więcej. Nie chodzi o ilość mandatów ale o efekt który uzyskamy. Nie jest to nagła akcja którą miasto podjęło bo ktoś rozjechał jeden czy kilka klombów w centrum miasta .Tą akcję przygotowaliśmy wcześniej i realizują ją centra przesiadkowe – zwraca uwagę Bojarun.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content