play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Kopiec: Nie powinno się zasiadać do stołu z reżimem

today7 maja 2021

Background

Zbliżenie, pakt, czy błąd? O tym czy Lewica powinna zasiadać do negocjacji z Prawem i Sprawiedliwością mówił gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary, poseł Nowej Lewicy Maciej Kopiec.

Czy między Lewicą i PiS doszło do zbliżenia? Zdaniem posła Macieja Kopca – ani trochę: – Ja takiego zbliżenia nie zauważam. To jest reżim z którym trzeba walczyć – mówił poseł Kopiec w Rozmowie Dnia Radia Piekary. Bezzasadnym jego zdaniem było zasiadanie do negocjacji z partią rządzącą w kwestii Krajowego Planu Odbudowy: – Uważam, że do tych negocjacji nie powinno dojść, nie powinno się zasiadać do stołu z reżimem.

Jego zdaniem kluczowa w takich sprawach jest współpraca wszystkich partii stojących w opozycji do PiS: – Opozycja powinna się w takich kwestiach jednoczyć – mówił Maciej Kopiec. Jego zdaniem kwestia KPO jest bardzo istotna nie w perspektywie kilku lat, czy sejmowych kadencji, ale w bardzo długiej perspektywie czasowej: – To jest kwestia, którą osądzi historia – ocenił poseł Nowej Lewicy. Jak zauważył, to że liderzy Lewicy zasiedli do negocjacji z rządzącymi oznacza, że teraz będą współodpowiedzialni za realizację Planu Odbudowy – Liderzy Lewicy, siadając do stołu z tym rządem, legitymizują Europejski Plan Odbudowy i biorą za niego odpowiedzialność – mówił Maciej Kopiec w Rozmowie Dnia.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content