play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Łukasz Borkowski: kiedy to konieczne – krytykujemy, ale gdy trzeba to „wszystkie ręce na pokład”

today11 marca 2021

Background

W Katowicach są ludzie krytycznie myślący i mówiący o prezydenturze Marcina Krupy – czy mają swoją reprezentację w Radzie Miasta? Między innymi na ten temat, w Radiu Piekary wypowiadał się Łukasz Borkowski, katowicki radny Koalicji Obywatelskiej, który przekonywał: – Spieramy się w ważnych kwestiach dla mieszkańców. Kiedy sprawy tego wymagają – krytykujemy, kiedy trzeba – wszystkie ręce na pokład, wspieramy, współpracujemy. W końcu jest trudny czas epidemii.

Radny PO przekonuje: – My w Katowicach jednoczymy się w sprawach, w których trzeba pomóc ludziom. Zwolnienie z opłat przedsiębiorców? Gastronomii? Wszystkie kluby głosowały za. I o to chodzi.

Stanowisko wiceprezydenta Katowic dla człowieka PO? – Na dzień dzisiejszy nie ma takiego tematu, mówi Ł.Borkowski. Senator Plura narzekał, że PO w Katowicach jest opozycją mało wyrazistą. – Przede wszystkim powinniśmy się skupiać na konkretach – co chcemy realizować, jak pomagać ludziom. Radny Borkowski przekonuje, że PO w mieście działa całkiem nieźle, rozwija się, przychodzą nowi członkowie. Kwestie organizacyjne, to czy będzie jedno koło partii czy więcej – to jest sprawa wtórna. Konkrety? Przez marzec prowadzimy zbiórkę karmy dla zwierząt, społeczne sprzątanie zabytkowego cmentarza żydowskiego przy Kozielskiej. Prowadzimy zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu RTV, mówił gość Rozmowy Dnia w Radiu Piekary.

Nowy system opłat za żłobki miałby być uzależniony od dochodów rodziców. – Czeka nas dyskusja, ale ja jestem przeciwny takiemu stawianiu sprawy. Ten sposób podziału nie do końca jest sprawiedliwy. Nie jestem odosobniony w tej opinii, mówił Łukasz Borkowski.

Jaki będzie los buków w Lasach Murckowskich, które miałyby być wycięte? Miejmy nadzieję, że uda się w rozsądny sposób uratować te drzewa, mówił poranny gość strony www Radia Piekary. – Toczyliśmy intensywną dyskusję z wszystkimi zainteresowanymi stronami. Nie neguję tego, że trzeba pozyskiwać drewno, prowadzić gospodarkę leśną, ale chcemy tu uratować 150 – 200 letnie buki poprzez utworzenie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego.

Były wycinki pod inwestycje deweloperskie, gdzie byliśmy, w końcu przez 3 lata – tysiące drzew poszło pod topór – kto to zatwierdza? – Nie da się być wszędzie, nie da się ratować każdego drzewa. Do świadomości ludzi dociera jednak szkodliwość tego procederu. Chcemy na przyszłość zapobiegać, mówił Łukasz Borkowski .

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content