play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Łukasz Borkowski: w katowickim samorządzie działa opozycja konstruktywna

today11 marca 2021

Background

-Mieszkam w Katowicach od urodzenia, dobrze mi się żyje. Czy w Radzie Miasta wszyscy się ze sobą zgadzają? W Rozmowie Dnia na antenie Radia Piekary wypowiadał się w czwartek Łukasz Borkowski, katowicki radny Koalicji Obywatelskiej.

Lider opozycji w katowickim samorządzie, Jarosław Makowski, wspólnie z Marcinem Krupą świętowali ostatnio realizację prezydenckiej obietnicy wyborczej. – Jeśli dzieją się dobre rzeczy to wszyscy głosują razem, ponad podziałami, mówi radny Borkowski.

– W tym przypadku chodziło o utworzenie parku na granicy Bogucic i Dąbrówki w rejonie Wiertnicza/Le Ronda/Wróblewskiego. Mieszkańcy są zainteresowani. Podczas procedury przygotowania projektu niczego nie blokowaliśmy, mieliśmy uwagi do trybu procedowania. Co do kształtu, od początku chcieliśmy parku w tym miejscu. Miało być 13 ha będzie 7. W ostatecznie zaproponowanym kształcie dobrze, że park powstanie, mówi Łukasz Borkowski.

A w ogóle jest jeszcze opozycja w katowickim samorządzie, bo ostatnio wszyscy się zgadzają? Ł.Borkowski: – Jesteśmy opozycją konstruktywną. Nie zgadzaliśmy się w ostatnich miesiącach w wielu kwestiach – np. co do systemu informacji miejskiej – tablic, grafik itd. Projekt spotkał się z krytyką ekspertów i wielu mieszkańców, sam w tej sprawie interweniowałem, mówi radny PO. I dalej:- Uważaliśmy, że projekt jest zły, władza się wycofała, prace prowadzone są na nowo z udziałem fachowców. Niebawem poznamy lepszy projekt.

Opozycja na poziomie ogólnokrajowym różni się od poziomu lokalnego, samorządowego. – My mamy na miejscu konkretne problemy do rozwiązania. Ot, przysłowiowe dziury w drogach. Współpracujemy, nawet będąc opozycją, mówił gość radiowego poranka.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content