play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Marcin Michalik: akcja CBŚ w Chorzowie z politycznym tłem

today3 marca 2021

Background

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeszukali ostatnio gabinety w urzędzie miasta Chorzowa, a także mieszkania prezydenta, wiceprezydenta i lokalne redakcje prasowe.

– Wszystko odbyło się bardzo kulturalnie, wydałem co było potrzeba i tyle, mówi wiceprezydent Chorzowa, Marcina Michalik, wg którego była to akcja zaplanowana, o tle politycznym. Co na to wskazuje? Zdaniem M. Michalika, na prokuratorskiej liście , wśród innych – znanych wcześniej – wątków, znalazła się nowość: kampania wyborcza. Głównym tematem pozostaje kwestia pożyczki jakiej miasto udzieliło klubowi Ruch Chorzów. W sumie 18 mln zł.

Jak mówi wiceprezydent Michalik, PiS ma w Chorzowie bardzo słabe wyniki, a PO bardzo dobre i wielu osobom to przeszkadza. Stąd akcja CBŚ, która wkroczyła do mieszkań przedstawicieli miejskich władz i do lokalnych redakcji prasowych. Nie wiemy dlaczego przyjęło to takie rozmiary. Komuś z PiS może nie podobać się sytuacja w Chorzowie.

Zarzuty z zewnątrz mówią, że miasto pożyczyło pieniądze prywatnej spółce i nie sprawdziło jak do tego przygotował się pożyczkobiorca. – To niesprawiedliwe stwierdzenie, mówi Marcin Michalik. – Pożyczka miała odpowiednie zabezpieczenia. To nieprawda, że miasto pożycza 18 milionów, ale nie wie dokładnie na jakich warunkach. Głównym zabezpieczeniem nie są piłkarze, logo – były hipoteki. A, czy ktoś składa fałszywe oświadczenia to inny temat. Ruch Chorzów jest spółką giełdową, wiarygodną. Co do transparentności wydaje się, że nie ma tu wątpliwości. Są zabezpieczenia nieruchomości, mówi M.Michalik. Ze słów samorządowca wynika, że jest przekonany, iż pożyczka zostanie spłacona. Ruch promuje miasto na swoich stronach internetowych i w mediach społecznościowych – klub wygrał przetarg.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content