play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Marek Wesoły, poseł PiS. Odmowa przyjęcia mandatu to żadne ułatwienie

today13 stycznia 2021

Background

Brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego? Bardzo krytyczny do pisowskiego projektu przepisu jest poseł PiS Marek Wesoły. Wg parlamentarzysty z Rudy Śląskiej , w obecnym kształcie, propozycja zmian przepisów w sprawie procedury mandatowej jest nie do przyjęcia. A proponuje się, żeby obywatel nie mógł odmówić przyjęcia mandatu.

-Ułatwienie dla pracy sądów? 340 tys. spraw mandatowych rocznie (2019). 321 sądów rejonowych na 12 miesięcy – 80 spraw miesięcznie na jeden sąd – szybkie obliczenia stawiają pod znakiem zapytania tezę o obciążeniu. Wprowadźmy mechanizmy w sądach, żeby to była łatwiejsze, szybsze i prostsze, mówił o poranku w Radiu Piekary, Marek Wesoły.

-Moja partia deklarowała dla górnictwa wsparcie, rozwój i bezpieczeństwo – i tych haseł będę twardo bronił, deklaruje poseł Wesoły. Emisyjne, unijne kryteria w obliczu naszej sytuacji będą bardzo trudne do spełnienia dla polskiej energetyki. Proponowana umowa społeczna ws. transformacji górnictwa zawiera mniej konkretów niż to o czym była mowa kilka miesięcy. – Jest dużo niejasności i brakuje spójności w projekcie programu, mówił Marek Wesoły przed rozmowami na temat sytuacji branży, które w środę mają być wznowione w Katowicach..

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content