play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Michał Gramatyka, poseł PO: możemy stracić dużo pieniędzy z UE

today26 lutego 2021

Background

Polska może stracić miliardy euro jeśli nie dogada się w kwestii celów klimatycznych, a w rządzie nie ma na ten temat zgody i jednolitego stanowiska. Zwracał na to uwagę na antenie Radia Piekary poseł PO ze Śląska, Michał Gramatyka.

– Na samym końcu tych kłótni będą straty również dla województwa śląskiego, które miało być największym beneficjentem tzw. Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, mówi Gramatyka. – Jeden z jego pomysłodawców, prof. Jerzy Buzek czy europoseł Jan Olbrycht zwracali uwagę, że nieodpowiedzialna polityka państwa spowoduje zmniejszenie wielkości środków dla Polski: będzie mniej np. transformacje górnictwa. Gość radiowego poranka, sygnalizuje konieczność zwołania specjalnej sesji wojewódzkiego samorządu w tej sprawie.

W niedzielę mija termin rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora Muzeum Ślaskiego. Gramatyka: – Zapytałem o to nawet w sejmie: dlaczego po roku funkcjonowania po. dyrektora nie ma nowego, a jest kolejna podobna propozycja, dlaczego odwołano Alicję Knast, dlaczego powieszono na niej psy mimo, że nie jest winna nadużyć, a dowodem jej profesjonalizmu jest objęcie dyrekcji galerii narodowej w czeskiej Pradze. Wygląda na to, że Minister Kultury zgodzi się na wyłonienie dyrektora Muzeum Śląskiego bez konkursu, pewnie jest już zmęczony  zamieszaniem w tej sprawie, wynika ze słów posła PO.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content