play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Mirosław Suchoń: RPO nie jest wygodnym partnerem dla rządu. Ale musi być wybrany

today28 maja 2021

Background

Czy komedia z Rzecznikiem Praw Obywatelskich (RPO) ma się ku końcowi? To raczej tragedia, bo rzecznik jest bardzo ważny. Profesor Marcin Wiącek – to nasz postulat, nasz warunek, gościem Rozmowy Dnia Radia Piekary był Mirosław Suchoń, poseł Polski 2050 Szymona Hołowni.

– Nasz kandydat jest dobry, mówi poseł Suchoń. – Mieliśmy intensywne posiedzenie koła, analizowaliśmy różne scenariusze. Udało się osiągnąć porozumienie.

– Wszyscy w parlamencie, ponad podziałami uważamy że RPO musi być wybrany. PiS chce swojego człowieka. RPO jest bardzo trudnym partnerem dla rządu, a ten rząd tego bardzo nie lubi, więc robią wszystko, żeby nie został wybrany. Prof. Wiącek nie jest kandydatem opozycji, tylko części parlamentu. To jest taki moment, kiedy każdy musi wziąć odpowiedzialność za siebie, za swój klub.

Lidia Staroń? Jest senatorem, politykiem, a my od początku mówimy, że tak nie powinno być. Gdyby się tak stało, zwalnia się miejsce w senacie, wybory i kandydatura… Sz.Hołowni, ale to rozważania idące zbyt daleko, wynika ze słów gościa radiowego poranka.

Kolejne przejścia do Ruchu Hołowni? Jeżeli pojawi się człowiek o odpowiednim charakterze, to warto to rozpatrzyć. Nasza propozycja dla Polski to nie jest kontra-partia, tylko rozmowy o najkorzystniejszych rozwiązaniach. Maksymowicz, Sośnierz – oni nie mogą pogodzić się z tym, że PiS szedł do wyborów z hasłami, których nie realizuje, takie wnioski płyną z wypowiedzi M.Suchonia.

Jak mówił polityk, należałoby się poważnie zastanowić nad sytuacją, gdyby prokuratura uznała, że zgłoszona przez NIK sprawa uchybień ws. tzw. wyborów kopertowych nie ma znamion przestępstwa.

Co do deklaracji w Spisie Powszechnym? – Jestem Polakiem, mówię po polsku, nie jestem Ślązakiem, urodziłem się na Podbeskidziu, mówił gość Radia Piekary

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content