play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Mirosław Suchoń: w opozycji następuje przetasowanie pod względem zaufania społecznego

today28 maja 2021

Background

W senacie zabrakło głosów, aby przegłosować Fundusz Odbudowy z poprawkami i preambułą zaproponowanymi przez opozycję. – Za to przyjęto projekt uregulowań w sprawie pomocy dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku pandemii, mówił gość Rozmowy Dnia Radia Piekary, Mirosław Suchoń, poseł Polski 2050 Szymona Hołowni.

Ustawa dotycząca odszkodowań jest projektem senackim, musi jeszcze przejść przez sejm. – Przewiduje odszkodowania – do 70% utraconych dochodów. Tarcze antykryzysowe były wybiórcze, przypomina gość radiowego poranka. Nie było żadnych ograniczeń do wyborów, potem już tak, mówił poseł Suchoń.

Najpierw miały być poprawki, potem sprawa preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy, wg pomysłu opozycji – nic z tego nie wyszło. – Polacy czekają na te środki i fundusze będą. To jest najważniejsze, mówi M.Suchoń. Opozycja miała tworzyć rząd techniczny, odebrać władzę PiS, przyciągnąć innych polityków- tymczasem, „z czym do ludzi?”. Poseł Suchoń, zapewnia: – (…) żeby wygrać wybory, trzeba zaproponować konkretne rozwiązania i tak robi Ruch Hołowni. Mam nadzieję, że obywatele docenią takie działania.

Partie które miały okazję rządzić przed 2015 r. mogą być jeszcze w szoku po tym jak utraciły władzę, twierdzi parlamentarzysta Polski 2050. – W opozycji następuje pewnego rodzaju przetasowanie pod względem zaufania społecznego. Zmieniło się to, że choćby lewica, która wyszła z własną inicjatywą dotyczącą Funduszu Odbudowy przełamała monopol PO na narzucanie narracji politycznej. To raczej niedobrze. Gdyby opozycja mówiła jednym głosem, byłby to jasny sygnał, że potrafi się dogadać i obywatele by to docenili. Dziś trudno byłoby zbudować stabilną większość, inną niż ta w Zjednoczonej Prawicy.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content