play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

[ROZMOWA DNIA] Monika Rosa o Terleckim: To zdrada polskiej racji stanu

today10 czerwca 2021

Background

Między innymi o szansach opozycji na wygranie wyborów była mowa w porannej Rozmowie Dnia Radia Piekary. Jej gościem była Monika Rosa, posłanka Koalicji Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Skąd zwiększająca się aktywność Donalda Tuska, Rafała Trzaskowskiego, czy Ryszarda Petru? Zapytana o to posłanka Monika Rosa odpowiada: – Każdy sobie uświadamia, żeby mieć szansę wygrać kolejne wybory potrzebne jest szerokie zaangażowanie. A to zaangażowanie zdaniem posłanki trzeba wykazywać już teraz, bo nie jest wykluczone, że nowy parlament Polacy mieliby wybierać już jesienią. – Chodzą takie plotki, że wybory mogą się odbyć już w październiku – mówi Monika Rosa o głosach z sejmowych kuluarów.

Czy jest szansa, żeby cała opozycja w wyborach wystawiła tylko jedną lub dwie listy wyborcze? – Jeśli startuje 5 list wyborczych, to wiadomo, że duże organizacje sięgną po zwycięstwo – zauważa posłanka Rosa i dodaje, że jeśli tak się stanie, to należy się spodziewać kolejnego zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy. Jednocześnie gość Rozmowy Dnia zapowiada, że kształt potencjalnych list nie jest jeszcze znany – Takie decyzje są przed nami – mówi posłanka.

Rozmowa Dnia dotyczyła także możliwości odwołania Ryszarda Terleckiego z funkcji marszałka sejmu. – To nie jest osoba, która nadaje się na marszałka, natomiast zdecydowanie jest wierna Jarosławowi Kaczyńskiemu – oceniła Monika Rosa. W rozmowie z Marcinem Zasadą odniosła się także do ostatnich aktywności marszałka Terleckiego – To nie jest kwestia nietaktowności, ale zdrada polskiej racji stanu i bezpieczeństwa – stwierdziła posłanka Nowoczesnej. Jednak w jej opinii odwołanie marszałka sejmu jest mało prawdopodobne. – Obawiam się, że nie straci stanowiska – kwitowała w Rozmowie Dnia.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content