play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Morawska-Stanecka krytycznie o słowach Czarzastego

today17 maja 2021

Background

O miejscu kobiet w polityce mówiła w dzisiejszej Rozmowie Dnia w Radiu Piekary Gabriela Morawska-Staniecka, wicemarszałek senatu. To wynik słów Włodzimierza Czarzastego, który zdaniem Morawskiej-Staneckiej były nie do zaakceptowania.

Włodzimierz Czarzasty, lider Lewicy miał powiedzieć o Gabrieli Morawskiej-Staneckiej, że ją „odstrzeli” jeśli ta „nie przestanie łazić po mediach”. Słowa wypowiedziane przez polityka były jednym z tematów dzisiejszej Rozmowy Dnia. – To przykład jak stereotypowo traktuje się kobiety w polityce – mówiła w rozmowie z Marcinem Zasadą wicemarszałek senatu. Jej zdaniem nadal popularny jest pogląd, że dla kobiet nie ma miejsca w polityce: – Mamy być „grzeczne”, starać się zadowolić panów w polityce, najlepiej, żebyśmy usunęły się w cień i robiły kawę – mówiła Morawska-Stanecka.

To nie pierwszy raz, kiedy polityk poczuła się urażona słowami pod swoim adresem: – Były sytuacje, w których dawałam sygnały, że ich nie akceptuję – relacjonowała w Rozmowie Dnia. Wicemarszałek zgłosiła sprawę wypowiedzi Czarzastego do prezydium klubu parlamentarnego. – To jest język który trzeba wyeliminować – kwitowała wicemarszałek Morawska-Stanecka.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content