play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Negocjacje górnicze prowadzone bez wyboru

today8 kwietnia 2021

Background

Prowadzone od miesięcy w Katowicach negocjacje górnicze są tylko przykrywką dla zupełnie innego planu, likwidującego naprędce polskie górnictwo. Dodatkowo prowadzone są z lufą przy skroni, uważa gość porannej Rozmowy Dnia Radia Piekary, Bogusław Ziętek.

Scenariusz na polską energetykę zna już premier Mateusz Morawiecki a prowadzone od miesięcy w Katowicach negocjacje są tylko przykrywką, uważa gość porannej rozmowy dnia Radia Piekary, szef Związku Zawodowego Sierpień 80, Bogusław Ziętek. Kopalń nie będzie za dziesięć lat, ocenia Ziętek.

Negocjacje pod ścianą

Ziętek uważa, że rząd związkowców postawił pod ścianą. – Usiedliśmy do gry z oszustami. Wiemy że rozmowy to jest oszustwo. Ten rząd mówi tak: albo będziecie negocjować albo jutro ogłaszamy upadłość Polskiej Grupy górniczej i na rympał zwalniamy 40 tysięcy ludzi. Związkowcy wierzą w to, że jeśli minister rządu polskiego coś im mówi to mówi im to na poważnie, że nie ma złych intencji. A to jest zasadniczy błąd – ocenia Ziętek.

Górnictwo na dziesięć lat

Ziętek dodaje, że mimo wcześniejszych zapewnień, śląskie kopalni przestaną fedrować już za dziesięć lat. Najgorsze jest jednak to, że polski rząd nie ma realnego planu co w zamian. Dodatkowo, zaznacza Ziętek, energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł energii będzie dużo droższa od tradycyjnej.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content