play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

[ROZMOWA DNIA] Olbrycht o polityce zagranicznej: To kompromitacja

today9 czerwca 2021

Background

Między innymi sposób na wygrane wybory i polsko-czeski spór o kopalnię Turów były tematami Rozmowy Dnia w Radiu Piekary. Oceny polskiej polityki zagranicznej podjął się w niej Jan Olbrycht, europoseł Platformy Obywatelskiej.

– Partie się sprawdzają przy wyborach – mówi w Rozmowie dnia europoseł Jan Olbrycht. Jego zdaniem, ważniejsze od tego, która partia wygra wybory, jest to w jakim stopniu uda się zjednoczyć partie opozycyjne względem obecnego rządu. – Dziś żeby wygrać ze Zjednoczoną Prawicą trzeba zbudować większe koalicje – mówi gość Rozmowy Dnia. Koalicyjne szanse Jan Olbrycht upatruje w zgrupowaniu Szymona Hołowni. – Walczymy o podobny elektorat – zauważa europoseł.

Mieszkający w Cieszynie polityk Platformy Obywatelskiej ocenił także obecne stosunki między Polską a Czechami. – Ja nie wiem, jaka jest polska polityka zagraniczna. Wygląda na to, że jest robiona w cieniu – żeby nie powiedzieć – w ukryciu – ocenia Jan Olbrycht. Gość Rozmowy Dnia odniósł się do nieporozumienia, do którego doszło między premierami Polski i Czech w kontekście kontrowersji związanych z Kopalnią Turów. Premier Morawiecki ogłosił wówczas zawarcie porozumienia z Czechami, z kolei szef czeskiego rządu zdementował te informacje. – To jest kompromitacja – mówi wprost europoseł PO. Jego zdaniem jest jeszcze szansa na rozwiązanie patowej sytuacji. – Mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia i Czesi wycofają wniosek do Trybunału – kwituje w Rozmowie Dnia Jan Olbrycht.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content