play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

[ROZMOWA DNIA] Olszewski o Zjednoczonej Prawicy: Mamy okres szorstkiej przyjaźni

today21 kwietnia 2021

Background

Między innymi o kondycji Zjednoczonej Prawicy i politycznej przyszłości Porozumienia w dzisiejszej Rozmowie Dnia Radia Piekary mówił Tomasz Olszewski, szef Porozumienia w okręgu gliwickim.

– Rozpoczynamy budowę programu politycznego Porozumienia – mówił w Rozmowie Dnia Radia Piekary Tomasz Olszewski. Współpracownik wicepremiera Jarosława Gowina wyliczał kwestie, które dla Porozumienia są szczególnie istotne – Silny samorząd, silna klasa średnia, silni przedsiębiorcy. Zapytany o najbliższą przyszłość Zjednoczonej Prawicy, Olszewski odpowiadał, że ta jest w doskonałej kondycji – Mamy okres szorstkiej przyjaźni – zaznaczał.

„Okres szorstkiej przyjaźni”, według zapewnień Tomasza Olszewskiego, nie doprowadzi do przedterminowych wyborów: – Polaków nie stać żeby teraz przeprowadzać jakiekolwiek wybory – konkludował w rozmowie z Marcinem Zasadą. Szef Porozumienia z okręgu gliwickiego mówił także o trudnej współpracy z koalicjantami w parlamencie w kwestii niektórych projektów ustaw: – My nigdy nie mówiliśmy, że będziemy bezrefleksyjnie przyjmować projekty ustaw.

– Wyrzucenie Porozumienia z koalicji byłoby dużo bardziej bolesne dla koalicjantów niż dla samego Porozumienia – mówił Olszewski o ewentualnym rozwiązaniu koalicji – Obecność Porozumienia w koalicji jest konieczna – dodał, zaznaczając, że to Porozumienie jest w Zjednoczonej Prawicy najbardziej skore do dialogu z różnymi środowiskami.

 

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content