play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

[ROZMOWA DNIA] Olszewski: Odmłodzony PSL jest dobrym partnerem do rozmowy o silnej chadecji

today21 kwietnia 2021

Background

Czy Porozumienie stworzy z PSL polską chadecję z szansą na dwucyfrowy wynik procentowy w wyborach parlamentarnych? Między innymi ta kwestia była przedmiotem porannej Rozmowy Dnia Radia Piekary, której gościem był dzisiaj Tomasz Olszewski z Porozumienia.

Chadecja i to w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym – to może być nowy kierunek Porozumienia. Mówił o tym w Rozmowie dnia Radia Piekary Tomasz Olszewski. – Odmłodzony PSL jest dobrym partnerem do rozmowy o silnej chadecji – twierdzi szef Porozumienia w okręgu gliwickim. Partia Jarosława Gowina tworzy nowy program i choć na razie, zdaniem Olszewskiego, nic nie wskazuje na rozpad Zjednoczonej Prawicy i przedterminowe wybory, to jednak nie wyklucza się rozmów ze środowiskiem ludowców, w kwestii potencjalnego utworzenia polskiej chadecji. Tomasz Olszewski, przyznał w Rozmowie Dnia, że osobiście jest zwolennikiem tego kierunku – Nie będę się temu sprzeciwiał – rozmowa z PSL może być dla nas owocna – mówił w rozmowie z Marcinem Zasadą.

Polityk odniósł się także do planów Porozumienia, by zwiększyć znaczenie samorządów. – Nie ma lepszego przykładu niż województwo śląskie, że silny samorząd jest gwarancją rozwoju – mówił Tomasz Olszewski, dodając, że wzorem na którym mogłyby się opierać samorządy w Polsce jest Metropolia – Rząd powinien rozmawiać z GZM. Pytać, w jakim kierunku powinien się samorząd rozwijać – mówił gość Marcina Zasady. – Samorządy zawsze będą partnerem dla Porozumienia – podsumował Tomasz Olszewski.

 

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content