play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

(ROZMOWA DNIA) Wymiana listów w KO

today11 maja 2021

Background

Wymiana listów i uwag między środowiskami Koalicji Obywatelskiej wskazuje na pluralizm w naszym ugrupowaniu, uważa gość porannej Rozmowy Dnia Radia Piekary, poseł KO, Marek Krząkała.

Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej  piszą do szefostwa i swoich kolegów z poselskich i senatorskich ławek. W tle troska o Polskę i przyszłość największej partii opozycyjnej w polskim parlamencie.

Czemu nie rozmowa?

Pandemia utrudnia spotkanie międzyludzkie, ale sama forma, jaką wybrało grono pięćdziesięciu jeden posłów i senatorów Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej budzi zdumienie. List wynika z troski o Polskę, ocenia rozmówca Marcina Zasady, gość porannej Rozmowy Dnia, Marek Krząkała.

Doszliśmy do ściany jeśli chodzi o wiarygodność wobec państwa. Jako Platforma wyjdziemy jednak z tego wzmocnieni (..) Model węgierski, brak zaufania do państwa, ograniczenie wolnych mediów. Taki scenariusz jest prawdopodobny w Polsce. By nie było tak, by władza, która ma wszystko w swoich rękach, nie przestała się liczyć z obywatelem i ze społeczeństwem. Stąd nasza troska o samorządy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców. Ktoś musi być głosem tych środowisk – ocenia Krząkała.

Rozmowa dźwignią partii

List adresowany do „parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej” podpisało pięćdziesięciu jeden parlamentarzystów KO, w tym między innymi były lider partii Grzegorz Schetyna, obecny wiceprzewodniczący PO Bartosz Arłukowicz i szef senackiego klubu KO Marcin Bosacki.

Najważniejsze jest to, żeby ze sobą rozmawiać. Jakby przenieść to na sport, jestem fanem żużla i kibicuję Włókniarzowi Częstochowa, tam też są problemy. Trener Marek Cieślak mówi, że najważniejsze żeby zespół ze sobą rozmawiał bo wtedy wyjdzie wzmocniony – porównuje list części posłów Koalicji Obywatelskiej w sprawie jej szefostwa poseł tej partii, Marek Krząkała w porannej Rozmowie Dnia Radia Piekary.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content