play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Półtora miliarda złotych na transformację regionu?

today2 czerwca 2021

Background

Projekt ustawy powołującej Fundusz Transformacji Śląska będzie gotowy w połowie czerwca – zapowiedział w Rozmowie Dnia Radia Piekary Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności zapowiedział w Rozmowie Dnia, na kiedy można się spodziewać projektu ustawy powołującej Fundusz Transformacji Śląska. – Wydaje się, że w okolicach 15 czerwca zostanie złożona do rządu – mówił o ustawie Dominik Kolorz. Jego zdaniem ustawa powinna zostać uchwalona do końca września. Jak szacuje przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności ustawa da około półtora miliarda złotych.

– Fundusz nie ma tylko rozdawać kasy, jak się rozdaje na przykład 500+. To będzie instytucja, która będzie zarządzać majątkiem nieprodukcyjnym i tworzyć nowe miejsca pracy – zapowiada przewodniczący Kolorz. W jego opinii Fundusz ma miedzy innymi ściągać inwestorów i stanowić „dźwignię finansową” regionu. Takich funkcji, zdaniem przewodniczącego Kolorza nie spełnia Spółka Restrukturyzacji Kopalń. – SRK to jest najfajniejsza nepotyczna spółka w Polsce – oceniał w Rozmowie Dnia.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content