play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Rząd oszukuje górników i Polaków

today8 kwietnia 2021

Background

Kopalń nie będzie do 2030 roku a rząd oszukuje górników, związkowców, mieszkańców Śląska i całego kraju, grzmi w Rozmowie Dnia Radia Piekary szef związku zawodowego Sierpień 80, Bogusław Ziętek.

Trwające od miesięcy negocjacje górnicze są tylko przykrywką a plan na energetykę został już napisany i zna go premier Mateusz Morawiecki, uważa gość porannej Rozmowy Dnia Radia Piekary, szef Związku Zawodowego Sierpień 80, Bogusław Ziętek.

Bez polskiego węgla za kilka lat

Ziętek zaznacza, że firmy energetyczne już teraz nie chcą odbierać polskiego węgla a w kolejne lata będzie jeszcze gorzej. – W 2030 roku nie będziemy mieć górnictwa, ale nie będziemy mieć tez energii z atomu oraz z off-shore’u. To są nierealistyczne terminy. Będziemy kupować rosyjski gaz od Niemców z gazociągu przeciwko któremu protestujemy. Uzależniamy się od surowców zewnętrznych a formacja polityczna która dochodziła do władzy pod hasłem obrony interesów narodowych, te interesy narodowe sprzedała – uważa gość Rozmowy Dnia Radia Piekary, szef Sierpnia 80, Bogusław Ziętek.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content