play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

[ROZMOWA DNIA] Transformacja to nie tylko kwestia węgla

today22 kwietnia 2021

Background

Trzeba stawiać na rozwój technologii i patrzeć szerzej niż tylko na węgiel – to zdaniem posła Mirosława Suchonia przepis na transformacje energetyczną w Polsce. Między innymi tego tematu dotyczyła dzisiejsza Rozmowa Dnia Radia Piekary, której poseł Suchoń był gościem.

To długi proces – mówił o transformacji energetycznej poseł Mirosław Suchoń, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary. Parlamentarzysta 20 kwietnia zmienił ugrupowanie polityczne z Nowoczesnej na Polskę 2050 pod wodzą Szymona Hołowni. – Mam takie poczucie, że polityka kieruje się programami krótkoterminowymi – mówił o motywacjach swojego transferu, dodając, że partia Hołowni ma program z perspektywami na dłuższy czas. To właśnie takich perspektyw wymagają jego zdaniem rozwiązania dotyczące likwidacji branży wydobywczej i dążenia do niskoemisyjności.

– Efektywność energetyczną można osiągnąć rozwojem technologii – mówił o kwestii polityki energetycznej. – Z reguły rozmawiamy tylko o węglu – zauważył poseł Suchoń, tymczasem jego zdaniem rozmowy o ekologicznej przyszłości należy rozszerzyć także o inne kwestie. Jego zdaniem ważnym elementem dążenia do niskiej emisji ma być między innymi ekologiczny transport.

 

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content