play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

[Rozmowa Dnia]: Ustawa antykorupcyjna poprawi jakość polityki

today7 czerwca 2021

Background

Gościem poranka w Radiu Piekary był dziś adwokat i były poseł Kukiz’15 – Grzegorz Długi. W rozmowie między innymi o rozmowach Pawła Kukiza z Pis a także o ustawie antykorupcyjnej. Zdaniem naszego gościa w tej współpracy odgrywa ona kluczową rolę.

– Projekt ustawy antykorupcyjnej zakłada zakaz łączenia pracy w spółkach skarbu państwa oraz wykonania mandatu posła i senatora ?
– Myśmy przedstawili cały komplet tych ustaw, który miał te kwestie jakości polityki poprawić i przede wszystkim antykorupcyjne w szerokim tego słowa znaczeniu. Na razie mamy pierwszy etap, zobaczymy jak to wyjdzie. Chodzi o to żeby nie było po spółkach skarbu państwa po spółkach samorządowych. Tam się naprawdę wyciąga pieniądze a udaje się skromnie zarabiającego prezydenta czy wójta. Oczywiście będzie ogromny atak na to.
– Czy dzisiaj w Polsce w polityce, przede wszystkim tej ogólnokrajowej, widzi Pan przykłady skrajnego nepotyzmu?
– Tak, każdy z nas to widzi. […] Oczywiście można powiedzieć, że to jest efekt tego, że politycy w Polsce nie za dużo zarabiają. Jest to dyskusyjna kwestia ile zarabiają. Z tego co wiem to ta ustawa w tym zakresie czyli „łączenia dochodów” nazwijmy to, nie wejdzie w tej kadencji. Wejście w życie ma być dopiero za 2 lata. […]

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content