play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Wicemarszałek senatu o negocjacjach w sprawie KPO: To był błąd

today17 maja 2021

Background

Nowy ład, KPO i fundusz odbudowy. O politycznych związkach Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością była mowa w dzisiejszej Rozmowie Dnia. Jej gościem była wicemarszałek senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

Jakie jest zdanie wicemarszałek senatu o „Nowym Ładzie” zaprezentowanym przez PiS? – Ładny w slajdach – otworzyłam i co chwila rysunek – ironizuje wicemarszałek w Rozmowie Dnia. Jej zdaniem plan partii rządzącej zawiera wiele pustych sloganów i obietnic lepszej rzeczywistości. – Lewica złożyła w sejmie kilkanaście ustaw, które wiele z tych kwestii rozwiązuje – mówiła o zapowiedziach rządzących zawartych w „Nowym Ładzie”. Jej zdaniem propozycje lewicy trafiły do sejmowej „zamrażarki”: – PiS realizuje strategię „rządź i dziel”.

O tym, czy należało zasiadać do stołu negocjacyjnego z partią rządzącą wicemarszałek senatu mówiła: – Negocjowanie dokumentu rządowego, na którego realizację nie będzie się miało żadnego wpływu, w mojej ocenie politycznej to był błąd. Wicemarszałek jednoznacznie krytykowała negocjowanie z partią rządzącą, jednak nadal chce być częścią Nowej Lewicy: – Chcę należeć do Lewicy, zapisałam się do Wiosny, żeby realizować moje ideały – mówiła polityk w Rozmowie Dnia.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content