play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Wojciech Saługa, PO: punktujemy rząd na każdym kroku

today29 stycznia 2021

Background

– Nie rządzimy krajem więc nie możemy nic dać przedsiębiorcom poza nadzieją na zmiany, mówił podczas Rpzmowy Dnia w Radiu Piekary, poseł Wojciech Saługa – szef struktur Platformy Obywatelskiej na Śląsku. Gość poranka jest przekonany, że w kraju przestała rządzić demokracja.

– Nie dyskutujemy teraz o podatkach,  o wolnym rynku, dyskutujemy czy będą w ogóle wolne wybory, czy Polska będzie jak Białoruś, czy będzie działał trybunał, wolne sądy, demokracja, mówił gość radiowego poranka. I dalej: – Chcielibyśmy żeby to wszystko się skończyło. Ten czarny okres rządów PiS. Żeby można było dyskutować, spierać się na programy.

Wywołany przez PiS temat przepisów aborcyjnych, wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej kwestii, demonstracje słusznie oburzonych, wszystko to wg gościa Radia Piekary „przykrywa” poważne problemy i nieudolność rządu w walce z pandemią. Jak wspomóc przedsiębiorców w obliczu ostatnich decyzji rządu w kwestii rygorów epidemicznych? – Odmrożono tylko galerie, przedsiębiorcy nie rozumieją dlaczego luzowanie obostrzeń ich nie dotyczy, mówił W.Saługa. – Co mamy? – Dramaty ludzkie, niespłacone kredyty, zajęcia komornice. Chaos, brak logiki, decyzje z kapelusza, mówił poseł PO. I dalej: – Pomoc płynie, ale nie do wszystkich. Argumenty, że w innych krajach jest źle nie do wszystkich trafiają. My upominamy się o zmiany i wytykamy błędy każdego dnia, mówił Wojciech Saługa na antenie Radia Piekary.

Szef PO na Śląsku przyznał: – Są fachowcy, są pomysły , każdą krytykę musimy wziąć pod uwagę. Musimy starać się, aby nasze słowa były słyszane, jeśli tak nie jest, trzeba coś z tym zrobić. PiS jest punktowany codziennie. Taka jest rola opozycji. Nie mamy demokracji, mamy Białoruś, mamy rząd autorytarny, mówił Wojciech Saługa.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content