play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Wojciech Saługa, PO: ustawę ws. aborcji trzeba napisać od nowa

today29 stycznia 2021

Background

– Kompromis aborcyjny został złamany – przypomniał na antenie Radia Piekary poseł Wojciech Saługa, szef PO na Śląsku, komentując wydarzenia po opublikowaniu przez Trybunał Konstytucyjny najpierw uzasadnienia, a potem samego wyroku ws. przepisów aborcyjnych. – Ale to temat zastępczy partii rządzącej, żeby przysłonić niepowodzenia związane z walką z pandemią.

Przepisy trzeba napisać od nowa. – Jesteśmy za ochroną życia i prawem kobiet do samostanowienia. Następną ustawę napiszą kobiety. mówił poseł Wojciech Saługa.

I dalej: – To ważny temat, ten ból żal, krzyk na pewno jest słyszalny. Złamane zostały prawa. ale to temat zastępczy wobec braku postępów w walce z pandemią.

O dramatycznej sytuacji przedsiębiorców dotkniętych lockdownem, szef struktur PO na Śląsku mówił: – Nie znamy skali, liczb dotyczących pokrzywdzonych firm. Ale lockdown jest zabójczy dla wielu, rujnuje życie, biznesy, występują dramaty ludzkie – rozumiemy tych, którzy próbują się przeciwstawiać, popieramy ich żądania. Żądaliśmy i żądamy otworzenia zamkniętych branż, a jeżeli już jest jak jest, niech ktoś z nimi rozmawia, rozpatrując indywidualne przypadki, mówił w Rozmowie Dnia poseł Saługa, dodając: – Składamy szereg projektów ustaw, poprawek, mówimy o tym w sejmie na komisjach. Z jakichś powodów to nie wypływa na zewnątrz, to się nie przebija.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content