play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozmowa Dnia

(Rozmowa Dnia) Z czego wynika zmiana na stanowisku trenera Górnika Zabrze?

today31 maja 2021

Background

Zmiana na stanowisku trenera Górnika Zabrze to wynik decyzji Marcina Brosza – twierdzi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia Radia Piekary, prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. Jej zdaniem, na decyzji zaważyły zawiedzione oczekiwania kibiców.

Zmęczenie, brak sukcesów i zawiedzione oczekiwania kibiców miały być – zdaniem prezydent Zabrza – powodami zmiany trenera Górnika Zabrze. Marcin Brosz sam zdecydował, że przestaje trenować Zabrzan, a jego miejsce zajął już Jan Urban. – Trener Brosz mógł poczuć się zmęczony po 5 latach – mówiła o tej zmianie w Rozmowie Dnia Radia Piekary Małgorzata Mańka-Szulik. Prezydent Zabrza, w tym kontekście przywołuje wyniki sportowe klubu w ostatnim sezonie. Górnik na początku rozgrywek rozbudził nadzieje i oczekiwania kibiców, ostatecznie jednak zajął w Ekstraklasie dopiero 10 miejsce. – Myślę, że kibice czekali na więcej. Zaważyły emocje kibiców – mówiła o zmianie trenera prezydent Zabrza.

Zapytana o to, jaki wpływ ma finansowanie klubu na jego sportowe wyniki, prezydent zauważa, że budżet to jeszcze nie wszystko: – Są lepsze budżety, które lądują niżej. Teraz nowe klubowe zadania i wyzwania stoją przed nowym trenerem – Janem Urbanem. Zdaniem Małgorzaty Mańki-Szulik, to dobry wybór: -Myślę, że Jasiu Urban doskonale sobie z tym poradzi – mówiła w Rozmowie Dnia.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content