play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Rozmowa z oszukaną kobietą z Piekar Śląskich NAGRANIE

today2 marca 2020

Background

Stróże prawa regularnie ostrzegają przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze podszywając się m.in. pod policjantów. Tym razem ku przestrodze policja opublikowała rozmowę reportera Radia Piekary z mieszkanką Piekar Śląskich, która przez fałszywych mundurowych straciła kilka tysięcy złotych. Zachowajmy czujność i nie dajmy się oszukać!

Mieszkanka Piekar Śląskich telefon od rzekomych policjantów odebrała na początku października ubiegłego roku. Wtedy też straciła kilka tysięcy złotych oszczędności. Kobieta pomimo nieprzyjemnych wspomnień, zgodziła się porozmawiać z reporterem Radia Piekary oraz oficerem prasowym piekarskiej jednostki. Jak sama przyznała, ma nadzieję, że dzięki tej właśnie rozmowie, ktoś nie da się oszukać.

 

  • cover play_arrow

    Rozmowa z oszukaną kobietą z Piekar Śląskich NAGRANIE Kamil Zatoński

 

PAMIĘTAJ!

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  • Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN i haseł!
  • Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer i opowiedz o tym zdarzeniu. Poinformuj Policję.

Serdecznie dziękujemy mieszkance Piekar Śląskich, która pomimo złego doświadczenia, postanowiła podzielić się nim z innymi osobami.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content