play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Rozmowy bez konkretów. Czy kopalnia w Rudzie Śląskiej zostanie zamknięta?

today23 września 2020

Background

Rozmowy bez konkretów. Czy kopalnia w Rudzie Śląskiej zostanie zamknięta? Już około dwustu trzydziestu górników protestuje pod ziemią przeciwko zmianom w polskim systemie energetycznym. Wczoraj ruszyły rozmowy strony rządowej z liderami Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego.

Rozmowy niewiele jednak przyniosły. Przed spotkaniem obie strony deklarowały chęć osiągnięcia kompromisu. Szef Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz:

Mam taką nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki. Pięć lat temu przyjechało też paru fircyków i szybko te rozmowy się kończyły. Mam nadzieję, że teraz tak nie będzie i rzeczywiście to pełnomocnictwo Premiera to pełnomocnictwo faktyczne. Nie będzie nawijania makaronu na uszy, tylko będą konkrety. My na pewno byle czym się nie zadowolimy, bo sprawy zaszły już za daleko, żeby podpisać jakieś pierdoły.

Na czele delegacji rządowej, człowiek od górnictwa – jak się o nim mówi – wiceminister Aktywów Państwowych Artur Soboń:

Będziemy prowadzić te rozmowy po to, aby jak najszybciej dojść do porozumienia i jak najszybciej zakończyć tą formę protestu, jaką górnicy rozpoczęli w poniedziałek. Jestem głęboko przekonany, że uda nam się to zrobić najszybciej jak jest to możliwe, ale oczywiście jesteśmy też gotowi, aby rozmawiać tyle ile trzeba.

Rozmowy zostały przełożona na dzisiaj. Na piątek, zaplanowano gorącą manifestację, która ma odbyć się w Rudzie Śląskiej, jeśli nie dojdzie do porozumienia związkowców i strony rządowej.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content