play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Rozmowy ws. otwarcia czeskiej granicy dla Ślązaków przełożone z powodu wizyty premiera Morawieckiego

today18 czerwca 2020

Background

W samo południe miały rozpocząć się kolejne rozmowy o otwarciu czeskiej granicy dla mieszkańców województwa śląskiego. Nasi południowi sąsiedzi obawiają się powrotu, dopiero co opanowanej w ich kraju epidemii, argumentując, że u nas zakażeń ciągle jest dużo – zwłaszcza wśród pracowników kopalń.

Teraz wiemy jednak, że rozmowy zostaną przesunięte z powodu wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na Śląsku. Polski resort zdrowia jest przekonany, że sytuacja w najbliższych dniach się zmieni i Czesi wkrótce podejmą korzystną decyzję dla mieszkańców województwa śląskiego, tłumaczył Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia:

 

  • cover play_arrow

    Rozmowy ws. otwarcia czeskiej granicy dla Ślązaków przełożone z powodu wizyty premiera Morawieckiego Katarzyna Taras

 

Zgodnie z najnowszymi danymi prezentowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, w ciągu minionej doby przybyło 314 zakażonych. W środę natomiast słyszeliśmy o ponad 500 nowych przypadkach zakażeń, z czego ponad 200 to mieszkańcy województwa śląskiego. Najwięcej w tej grupie jest górników testowanych podczas masowych badań w kopalniach. Ci zazwyczaj przechodzą infekcję bezobjawowo.

 

foto: Wikipedia/Ondřej Žváček

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content