play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Inwestycja dla czworonogów w Parku Śląskim. Rozpoczyna się modernizacja wybiegu dla psów

today13 października 2021

Background

Park Śląski zadba także o czworonożnych gości. Rozpoczęły się prace modernizacyjne wybiegu dla psów.

Władze Parku Śląskiego ogłosiły rozpoczęcie modernizacji wybiegu dla psów. Prace na powierzchni blisko 4 tys. metrów kwadratowych zakończą się już za dwa miesiące.

Dotychczasowy teren wybiegu zostanie zmodernizowany Wymienione zostanie ogrodzenie oraz oświetlenie. Uzupełnione zostaną meble parkowa, pojawi się monitoring – mówi w rozmowie z naszą reporterką rzeczniczka Parku Śląskiego, Dagmara Piskorz. – Zamontowane zostaną również zabawki dla zwierzaków m.in. równoważnia, stworzone z opon tunele także będzie wiele ciekawych rzeczy i myślę, że wybieg będzie cieszył się popularnością – dodaje.

Całkowity koszt inwestycji to blisko 180 tys. zł. Otwarcie planowane jest na 1 grudnia 2021 r. Nowy wybieg ma zadanie poprawić komfort zarówno psów jak i właścicieli, którzy chętnie odwiedzają Park Śląski ze swoimi zwierzakami.

Bardzo dużo widać gości, którzy faktycznie ze swoimi pupilami spacerują. Takiego miejsca tak naprawdę nie było. Dotychczasowy psi wybieg był zdewastowany. Oprócz tego, że psiaki mogły tam biegać bez smyczy i bez kagańca, to nie miały żadnych dodatkowych atrakcji. Teraz te miejsce będzie spełniało oczekiwania czworonogów i właścicieli – ocenia Piskorz.

fot.: Park Śląski

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content