play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy podpisane

today17 sierpnia 2022

Background

Rozporządzenie w sprawie wzoru o dodatek węglowy podpisane. Jak należy wypełnić dokument, by otrzymać dodatkowe środki?

Polacy, którzy używają węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego, mogą otrzymać rządowe wsparcie w wysokości 3000 złotych. Rozporządzenie dziś weszło w życie – za wypłatę pieniędzy odpowiedzialne są samorządy.

Rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy podpisane

Informację o złożeniu podpisu pod dokumentem umożliwiającym otrzymanie dodatkowych pieniędzy na zakup węgla potwierdziła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa:

-Dzisiaj podpisałam rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy, które wchodzi jutro w życie. Polacy, którzy używają węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego, mogą składać wnioski w swojej gminie i otrzymać rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł. – poinformowała wczoraj wieczorem na twitterze

Wniosek należy złożyć we właściwym dla siebie urzędzie gminy do 30 listopada. Dana jednostka ma 30 dni na wypłatę świadczenia. Przynależne jest gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Kluczowe jest, by dane właściciele gospodarstw złożyli deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content